669-189-343 | ctm@ews.edu.pl

Treningi

Szkolenie w kategorii dorosłych jest kontynuacją procesu rozpoczętego w młodszych kategoriach wiekowych, odbywa się według długofalowego planu rozwoju sportowego (LTDP: long-term development program) i obejmuje 4 kolejne etapy:

  1. Train to Compete (trenuj aby współzawodniczyć); dorośli w wieku 17-21+
  2. Learn to Win (naucz się wygrywać); dorośli w wieku 20-23+,
  3. Win for a Living (żyj ze zwycięstw); dorośli w wieku 23+,
  4. Active for Life (żyj aktywnie po zakończeniu kariery); wszyscy bez względu na wiek.

Bez względu na poziom zaawansowania, bieżące i długoterminowe plany treningowe układane są przez zespół trenerów według uzgodnionych indywidualnych celów sportowych i dystansów w których dany biegacz się specjalizuje. W ramach rocznego cyklu szkolenia sesje treningowe koncentrują się wokół przygotowania motorycznego, technicznego, strategii wyścigów a także treningu mentalnego. Nasz program przygotowania motorycznego obejmuje pełną periodyzację rozwoju wszystkich cech motorycznych z uwzględnieniem treningu siły i mocy, szybkości, wytrzymałości szybkościowej, i innych wynikających z analizy potrzeb przeprowadzonej na początku sezonu.

Liczba treningów zwykle waha od 3 do 5 i więcej w mikrocyklu w zależności od planu.

Poszczególne grupy treningowe są tworzone i modyfikowane na podstawie wyników badań wstępnych oraz okresowych wykonywanych przez nasz wyspecjalizowany personel w Centrum Diagnostyki Sportowej.

Typowo 3 treningi tygodniowo pozwalają na zrealizowanie, oprócz zaplanowanych bloków biegowych, specyficznych akcentów treningowych przypadających na poszczególne dni: (1) “siła biegowa”, (2) trening funkcjonalny i ogólnorozwojowy, (3) trening  tempowy z regulowaną intensywnością.

Bieganie to technika dzięki której bieg staje się łatwiejszy i przyjemniejszy na co szczególnie będziemy zwracać uwagę podczas treningów.

Sprawdź jak wygląda profesjonalny trening i dołącz do grupy Polska Szkoła Biegania już dzisiaj…

Zadzwoń lub napisz do trenera koordynatora Artura Kuciapskiego!

Tel: 669-189-343

Email: akuciapski@ews.edu.pl